Proč na rovných zubech záleží? Vylepší vám úsměv i sebevědomí

Úsměv je jednou z prvních věcí, kterých si na vás lidé všimnou. Dokonce ze tří set metrů. Určitě už ho máte pěkný, ale s neviditelnými rovnátky si ho můžete ještě vylepšit.

8.9.2019
Čtení na 4 minuty

Jestli se i přesto celý život bojíte roztáhnout koutky, protože vám jeden zub překrývá jiný, nebo je naopak máte daleko od sebe, není jednodušší řešení než nasadit rovnátka. A věřte, že na ně není nikdy pozdě!

Že jsou rovnátka ozdobou teenagerů? To už dávno neplatí. Dnes už je v hojném množství zaznamenáte i mezi dospělými. Někdo zkrátka chodí na kosmetiku, jiný zase na ortodoncii. Přitom je cíl vždycky stejný: cítit se dobře, načechrat si tak vlastní sebevědomí, a co je hlavní – přestat se bát otevřít pusu.

Trapasy už dnes nehrozí

Pamatujete si tu scénu ze Sexu ve městě, kde si Miranda na rande dává olivovou tapenádu? Ta jí hned na začátku večera natolik přilne ke kovovým rovnátkům, že ji při každém jejím úsměvu nelze přehlédnout.

Dnes už existuje spousta možností, jak a čím své zuby srovnat, a nemusí to být pouze fixní aparáty, do kterých se vám pokaždé dostane oběd. Současná rovnátka vás už nebudou omezovat a rozhodně vás nedostanou do trapné situace. Jsou totiž opravdu neviditelná, takže s nimi nevzbudíte pozornost, pokud o to zrovna nebudete stát. Navíc je (na rozdíl od Mirandy) můžete kdykoli sundat, v klidu si vychutnat tapenádu a pak opět pokračovat v rovnání chrupu.

Symetrie lahodí každému oku

Během seznamování si o vás lidé udělají obrázek během dvou až čtyř minut. Za tak krátkou dobu se stihnete možná představit a usmát. A právě úsměv patří u prvních setkání mezi nejpozitivněji hodnocené atributy.

Když v něm navíc spatříme i hezké rovné zuby, máme tendenci takovému člověku věřit víc než tomu s křivým, nelichotivě zabarveným chrupem. Přirozeně nás přitahují osoby s pravidelnými rysy, ať už jde o tvář, nebo zuby. Souměrnost totiž značí dobré geny a zdraví. A právě srovnáním zubů změníte nejen vzhled úst, ale dosáhnete i symetrie tváře.

Zdraví na prvním místě

Jenomže proč začít nosit rovnátka, když jste to doteď neudělali? Nejen že s novým krásným úsměvem budete atraktivnější pro okolí, ale hlavně se budete líbit sami sobě.

Rovný chrup je navíc důležitý také z hygienického hlediska. Křivé zuby často komplikují správné provádění ústní hygieny, což vede ke zvýšenému výskytu zubního kazu a zánětu dásní. Křivé zuby jednoduše nabízejí daleko více úkrytů pro bakterie než ty perfektně rovné. Jsou navíc náchylnější k prasknutí nebo štěpení, což je daleko větší problém než jejich nesourodost.

Na rovnátka není nikdy pozdě!

To platí pro všechny, ať je vám třicet, nebo pětačtyřicet. Pokud chcete odstranit jen lehkou estetickou vadu, nemusíte se bát dlouhé léčby, která by vás pronásledovala dalších několik let. Drobné zakřivení spravíte už během šesti měsíců. Zarezervujte si ještě dnes konzultaci zdarma a společně zjistíme, jak by mohla léčba probíhat právě u vás.