Lukáš, náš první zákazník: Po šesti týdnech už rovnátka vůbec nevnímám

Lukáš je z Prahy a pracuje jako vývojář, staral se i o web Beyli Dental. A zároveň je naším úplně prvním zákazníkem. Tak jsme se ho zeptali na dosavadní zkušenosti.

23.1.2020
Čtení na 4 minuty

Co tě k neviditelným rovnátkům přivedlo?

Popravdě jsem o nich uvažoval už několik let. Po tom, co mi vyrostly osmičky a jeden zub ve spodní části se mi propadl, jsem se už nikdy úplně necítil. Takže když jsem se o neviditelných rovnátkách z první ruky dozvěděl víc informací, i to, že mě na rozdíl od těch kovových v podstatě nijak neomezí, neváhal jsem.

Jak dlouho už je máš?

Rovnátka nosím od 12. prosince, takže budu začínat sedmý týden.

Kde jsi byl na vstupní prohlídce?

Navštěvuju kliniku Ortovia na Barrandově a i když mám ze zubařského křesla trochu strach, musím říct, že paní doktorka Lukešová je opravdu skvělá. Vše mi v klidu vysvětlila, na všechno mi odpověděla, a tak jsem se nakonec nebál ani drobného zákroku, který byl před samotným nasazením rovnátek potřeba. Říká se tomu stripping: některé zuby bylo potřeba zbrousit, aby vznikl prostor, kam se zuby budou rovnat.

Který typ léčby ti ortodontistka doporučila?

Původně jsme chtěli volit pouze Lite 3, ale protože za patnáct týdnů léčby by se mi zuby nesrovnaly perfektně, bavili jsme se i o variantě Complex 5. Ta je na třicet týdnů. Nakonec jsem se rozhodl právě pro tu delší léčbu, aby byl výsledek ideální. Tohle mi na Beyli připadá skvělé – ten individuální přístup a možnost výběru.

Bylo těžké si na rovnátka zvyknout? Bolelo to?

První dva dny byly trochu nepříjemné a řekl bych, že i docela bolestivé. Hlavně, když jsem si je sundal, byly zuby opravdu citlivé, takže jsem se snažil vyhýbat tvrdším potravinám. Teď cítím tlak vždycky několik hodin poté, co si nasadím nová rovnátka, ale jinak už je vůbec nevnímám.

Co se ti na neviditelných rovnátkách líbí nejvíc?

Samozřejmě to, že nejsou vidět. A taky že si je člověk může vyndat opravdu kdykoli, kdy to potřebuje.

A co nejmíň?

To, že nemůžu nic ani ochutnat bez toho, abych si rovnátka musel vyndat.

Taky uvažujete o neviditelných rovnátkách?
Zajímá vás, jaký typ léčby by se pro vás hodil?
Začněte bezplatnou konzultací.