Pět tipů na fresh vánoční dárky. Věnujte českou hračku nebo vztahové tričko

Chcete svým blízkým dát pod stromeček něco nečekaného, s nápadem, a ještě k tomu smysluplného? Máme pár tipů, které jim určitě vykouzlí úsměv na tváři.

18.12.2019
Čtení na 6 minut

#terapiesdilenim

Projekt herečky Ester Geislerové a návrhářky Josefiny Bakošové už má u nás kultovní status. Na Instagramu @esterajosefina se dívají na zoubek (převážně) partnerským vztahům. Na přednáškách společně s terapeutem Honzou Vojtkem vzdělávají o seznamování, intimitě a komunikaci. A trička z kolekcí Manifesto a Manifesto/EMET jsou vtipným komentářem k tomu, jak se mezi sebou občas bavíme. Komu věnujete „Dnes jsem normální”? A komu sebeironické „Nestíhám“? Mimochodem, vyrábějí se v Česku ze 100% bavlny.

Koupíte je na e-shopu Ester a Josefiny nebo v galerii HARDDECORE, Senovážné nám. 2088, Praha 1.

emet_nestiham.jpg

#dreamscometrue

Unikátní nakladatelská služba Pointa pomáhá českým autorům a autorkám splnit sen o vydané knize. Pomůže jim sestavit knižní tým, zafinancovat výrobu a tisk v crowdfundingu. Pak je provede celým nakladatelským procesem. Na konci se můžou radovat z toho, že se jejich dílo prodává na pultech velkých i malých knihkupectví. I distribuci jim totiž Pointa zajistí.

Právě ten zmiňovaný crowdfunding je stěžejní. Co takhle darovat někomu knížku, která ještě nevyšla? Společně uděláte dobrý skutek, někomu pomůžete o kousek blíž ke splněnému snu a obdarovaný se může těšit, až ho po Novém roce překvapí knižní dárek v poště.

Knihy, které zrovna bojují o přízeň čtenářů, můžete jednoduše podpořit přímo na webu Pointy.

#madeincz

Českou hračkářskou tradici se rozhodla oživit Pavla Boháčová spolu s pětičlenným týmem designérů/kamarádů. Z bukového dřeva a dalších přírodních materiálů vyrábějí hračky, které jsou krásné, bezpečné a šetrné k životnímu prostředí. Gró značky Kutulu tvoří otáčiví ptáčci ze stejnojmenné série KUTULU, jejich houpaví kamarádi PI-PI a koníci na kolečkách HIPO. Objevování jejich barevného světa bude bavit děti i dospělé.

Chcete to stihnout ještě pod stromeček? Podívejte se na seznam prodejních míst.

9.jpg

#self-care

Pozor, tyhle hračky jsou vyloženě pro dospělé! Říká vám něco Whoop·de·doo? Dnes už v podstatě ikonickou značku intimních pomůcek pro ženy založila produktová designérka Anna Marešová. Ještě za studií na VŠUP se rozhodla, že ženám nabídne elegantní a něžné erotické pomůcky, které myslí i na jejich zdraví, komfort a hygienu. Na kontě teď má oceňovaný vibrátor a venušiny kuličky, brzy chystá vibrační vajíčko, ale také menstruační kalíšek.

Pomozte zbořit tabu i ve svém okolí a darujte dospělácké hračky, které jsou nejen funkční a stylové, ale navíc udržitelné. Vyrábějí se v Česku a vždy v malých sériích.

Kam pro ně? Až do Štědrého dne bude otevřeno v pop-up butiku Whoop·de·doo v prvním patře OC Westfield Chodov na Praze 4.

#nocvteple

Chcete potěšit někoho s dobrou duší? Darujte jeho jménem Nocleženku (nebo několik). Poukaz v hodnotě sto korun umožní jednomu člověku bez domova strávit noc v teple. A to není vše. Kromě přespání v noclehárně Armády spásy dostane polévku s pečivem, teplý nápoj, možnost vykonat osobní hygienu, zdravotní prohlídku, ošetření a k tomu schůzku se sociálním pracovníkem. Ten mu pomůže jeho neblahou životní situaci řešit a nabídne mu možnost pokračovat v systému služeb, které Armáda spásy nabízí.

Napadá vás hezčí vánoční dárek? Koupíte ho na pár kliknutí zde na Darujme.cz.