Sedm cool produktů, se kterými je péče o zuby zábavnější

Možná jste dosud netušili, že existují, ale jakmile je vyzkoušíte, už se bez nich neobejdete. Znáte třeba škrabku na jazyk nebo zubní pastu v tabletách?

24.9.2019
Čtení na 5 minut

Vybrali jsme sedm přípravků a pomocníků, které jako by k nám přicestovaly z budoucnosti, ale koupíte je už teď. A můžeme vám zaručit, že vás s nimi čištění, bělení nebo rovnání zubů bude bavit.

1. Černá pasta na zuby

Černá je proto, že obsahuje aktivní uhlí, a je to velice trendy záležitost. Možná si budete připadat jako v hororu, ale pravidelné používání by vám mělo zajistit bělejší zuby. Pozor: kdo má citlivou sklovinu, měl by se o něm raději poradit se zubním lékařem.

2. Ústní masážní sprcha

Ano, to fakt existuje. V obchodech ji najdete i pod názvy jako „vodní flosser“ nebo „dentální flosser“. A její benefity? Díky masáži dásní podporuje mikrocirkulaci krve, pomáhá s bojem proti paradontóze a s odstraňováním plaku. Dá se používat s vodou z kohoutku, ale i s ústní vodou nebo antibakteriálním roztokem.

3. Dentální gel

Zubní gely nenahrazují pastu, ale pomáhají s ústní hygienou i s potlačením některých problémů ústní dutiny. Některé umí zmírnit krvácivost dásní, jiné citlivost zubů. Některé se používají krátkodobě a lokálně, jiné dlouhodobě. Každopádně se vždy poraďte s lékařem.

4. Škrabka na jazyk

Kdo chce správně pečovat o ústní dutinu, neměl by vynechat ani jazyk. Speciální škrabka určená pro jeho čištění pomáhá odstranit povlak a mikroorganismy, které často můžou za zápach z úst. Zajistí vám tak zdravější ústní dutinu i svěží dech, a to se může hodit!

5. UV sanitizér na zubní pomůcky

Kartáčky, formičky na bělení zubů i neviditelná rovnátka. To všechno se sanitizérem snadno dezinfikujete. Využívá k tomu ultrafialové záření, které efektivně odstraní bakterie a mikroorganismy všeho druhu. Vaše zubní hygiena tak bude ještě hygieničtější.

6. Zubní pasta v tabletách

Něco pro ekologicky smýšlející: čištění zubů s tabletami totiž spotřebuje méně vody. Před čištěním je prostě rozkoušete, smícháte se slinami a vznikne pasta. Pak už může přijít na řadu kartáček. Tablety se obvykle prodávají v recyklovatelných obalech, jako jsou skleněné dózy nebo kompostovatelné pytlíky z kukuřičného škrobu.

7. Vlhčené ubrousky na zuby

Možná je znáte ze zverimexu, ale existuje i varianta pro lidi! Nemůžete si zrovna vyčistit zuby, ale máte na nich povlak nebo třeba skvrny od kávy? Jednoduše je přetřete ubrouskem. Mívají mentolové aroma, takže vám navíc vykouzlí svěží dech.